FIKiertopalkintojen saajat:

2019

Agilitykieropalkinto: ei jaettu

Haukkuaika: FI KVA FI MVA suomenpystykorva Poksamon Bertta, kasv. ja om. Kaija ja Tapio Nurmi

Tokotulokas: ei jaettu

Näyttelytähti: Korpionnelan Njuoska, om. Susanna Kuusiniemi ja Arto Soukka

Toimintapytty: Saana Herva

Koillis-Kairan koira: FI KVA FI MVA suomenpystykorva Poksamon Bertta, kasv. ja om. Kaija ja Tapio Nurmi

Lapiosarvi: Mukkaperän Akka om. Arto Junttila

2018

Agilitykieropalkinto: ei jaettu

Haukkuaika: suomenpystykorva Poksamon Bertta, kasv. ja om. Kaija ja Tapio Nurmi

Tokotulokas: ei jaettu

Näyttelytähti: POHJ, FI, NO, SE MVA berninpaimenkoira Manicero, kasv. ja om. Sanna Palojärvi

Toimintapytty: Virpi Hartikainen

Koillis-Kairan koira: HeJW-16, FI MVA novascotiannoutaja Grezagord's Ismo Kullervo, om. Kaija Nurmi

Lapiosarvi: FI KVA jämtlanninpystykorva Jäkälärinteen Ukko om. Arto Junttila

2017

Agilitykiertopalkinto: ei jaettu
Eljaksen Muistokoe: ei jaettu

Haukkuaika: FI KVA FI MVA suomenpystykorva Kiepin Terttu om. Kaija ja Tapio Nurmi

Koillis-Kairan Koira: FI KVA FI MVA suomenpystykorva Kiepin Terttu om. Kaija ja Tapio Nurmi

Lapiosarvi: jämtlanninpystykorva Jäkälärinteen Ukko om. Arto Junttila
Näyttelytähti: FI KVA FI MVA suomenpystykorva Kiepin Terttu om. Kaija ja Tapio Nurmi
Toimintapokaali: Heidi Lehtikangas
Toko kerhonmestari: ei kokeita
Tokotulokas: HeJW-16 novascotiannoutaja Grezagord's Ismo Kullervo om. Kaija Nurmi
Tuomariseita: ei jaettu
Tuuliviiri: ei jaettu
Ylituomaripysti: ei jaettu

2016
Agilitykiertopalkinto: ei jaettu
Eljaksen Muistokoe: ei jaettu
Haukkuaika: suomenpystykorva Kiepin Terttu om. Kaija ja Tapio Nurmi
Koillis-Kairan Koira: Alapörkän Isku om. Kauko Kantola
Lapiosarvi: jämtlanninpystykorva Jäkälärinteen Ukko om. Arto Junttila
Näyttelytähti: suomenajokoira Alapörkän Isku om. Kauko Kantola
Toimintapokaali: Susanna Mikkonen
Toko kerhonmestari: ei kokeita
Tokotulokas: ei jaettu
Tuomariseita: ei jaettu
Tuuliviiri: ei jaettu
Ylituomaripysti: ei jaettu

2015
Agilitykiertopalkinto: ei jaettu
Eljaksen Muistokoe: ei jaettu
Haukkuaika: suomenpystykorva Kiepin Terttu, Kaija ja Tapio Nurmi
Koillis-Kairan Koira 2015: suomenpystykorva Kiepin Terttu, Kaija ja Tapio Nurmi
Lapiosarvi: harmaa norjanhirvikoira Ydinleijonan Jope, Markku Jaakola
Näyttelytähti 2015: espanjanvesikoira Canes Marinos Abrazo, Riitta Rytilahti-Kangas
Toimintapokaali: Jutta Kasvi
Toko kerhonmestari: ALO coton de tuleár Teresatepsuttelija, Veera Hyypiö
Tokotulokas: coton de tuleár Teresatepsuttelija, Veera Hyypiö
Tuomariseita: ei jaettu
Tuuliviiri: ei jaettu
Ylituomaripysti: ei jaettu

2014

Agilitykiertopalkinto: x-rotu Martta, Tuula Saariniemi
Eljaksen Muistokoe: ei jaettu
Haukkuaika: Metsoväärtin Taika, om Ari Pöyliö
Koillis-Kairan Koira 2014: Alapörkän Isku om. Kauko Kantola
Lapiosarvi: jämtlanninpystykorva Jäkälärinteen Maisa, om. Pekka Kyyhkynen
Näyttelytähti 2014: Punainen irlanninsetteri Red Lovehunter's Coopa Cape, om. Christina Niskala
Toimintapokaali: Katariina Kiviniemi
Toko kerhonmestari: ALO kääpiösnautseri Auroraborealis ”Jetsu” om/ohj Jenna-Riina Tohmola
Tokotulokas: kääpiösnautseri Auroraborealis ”Jetsu” om/ohj Jenna-Riina Tohmola
Tuomariseita: ei jaettu
Tuuliviiri: ei jaettu
Ylituomaripysti: ei jaettu

2013

Agilitykiertopalkinto: ei jaettu
Eljaksen Muistokoe: ei jaettu
Haukkuaika: suomenpystykorva Riistatuulen Henni, Marko Kumpula
Koillis-Kairan Koira 2013: suomenajokoira KVA MVA Patopojan Kaiku, Jenni ja Kauko
Kantola
Lapiosarvi: jämtlanninpystykorva Dailukan Puhuri, Timo Kaakkurivaara
Näyttelytähti 2013: leonberginkoira Kaarnikan Pohjantähti, Eini ja Olavi
Alahelisten
Pätevän pytty: hovawart Kuonomäen Sankarisoturi, Niina Heikkilä (kiertänyt 10 vuotta, eniten kiinnityksiä Niina Heikkilä)
Toimintapokaali: Tapio Nurmi
Toko kerhonmestari:
AVO espanjavesikoira Abella, Riitta Rytilahti-Kangas
ALO japanese chin Real Zhasve Yasu, Elina Malkamäki
Tokotulokas: japanese chin Real Zhasve Yasu Elina Malkamäki
Tuomariseita: ei jaettu
Tuuliviiri: ei jaettu
Ylituomaripysti: ei jaettu

2012
Agilitykiertopalkinto: espanjanvesikoira Abella om. Riitta Rytilahti-Kangas
Eljaksen Muistokoe: ei jaettu
Haukkuaika: suomenpystykorva Metsoväärtin Taika om. Ari Pöyliö
Koillis-Kairan Koira 2012: bretoni Tråsletten's Sally om. Vesa Virkkula
Lapiosarvi: harmaa norjanhirvikoira Ydinleijonan Jope om. Markku Jaakola
Näyttelytähti 2012: länsisiperianlaika Dima om. Ilkka Kosonen
Pätevän pytty: hovawart Kuonomäen Sankarisoturi om. Niina Heikkilä
Toimintapokaali: Kati Virkkula
Toko kerhonmestari:
EVL hovawart Kuonomäen Sanakarisoturi om. Niina Heikkilä
ALO espanjanvesikoira Abella om Riitta Rytilahti-Kangas
Tokotulokas: espanjanvesikoira Abella om. Riitta Rytilahti-Kangas
Tuomariseita: ei jaettu
Tuuliviiri: ei jaettu
Ylituomaripysti: ei jaettu

2011
Agilitykiertopalkinto: portugalinvesikoira Konkkaronkan Oiva Apulainen, om. Jemina Lahtela
Eljaksen muistokoe: ei jaettu
Haukkuaika: pohjanpystykorva Riekkorannan Siru, om. Eija Karppila
Koilliskairan koira 2011: berninpaimenkoira Ricarron Pink Panther, om. Sanna Palojärvi
Lapiosarvi: harmaa norjanhirvikoira Ydinleijonan Jope, om. Markku Jaakola
Pätevän Pytty: hovawart FIN KVA JK3 FH1 TK1 BH Kuonomäen Sankarisoturi, om. Niina Heikkilä
Toimintapokaali: Riitta Rytilahti-Kangas
Toko kerhonmestari: novascotiannoutaja Absolutis Tequila Dedos, om. Kaija Nurmi
Tokotulokas: novascotiannoutaja Absolutis Tequila Dedos, om. Kaija Nurmi
Tuomariseita: ei jaettu
Tuuliviiri: ei jaettu
Vuoden näyttelytähti 2011: berninpaimenkoira Ricarron Pink Panther, om. Sanna Palojärvi
Ylituomaripysti: suomenajokoira Patopojan Kaiku om. Kauko ja Jenni Kantola

2010
Agilitykiertopalkinto: ei jaettu
Eljaksen muistokoe: ei jaettu
Haukkuaika: suomenpystykorva Netti, om. Antero Kerkelä
Koilliskairan koira 2010: berninpaimenkoira C.I.B FIN, NO, EE MVA Riccarron Pink Panther, om. Sanna Palojärvi
Pätevän Pytty: hovawart FIN KVA JK3 FH1 TK1 BH Kuonomäen Sankarisoturi, om. Niina Heikkilä
Toko kerhonmestari: FIN KVA JK3 FH1 TK1 BH Kuonomäen Sankarisoturi, om. Niina Heikkilä
Tokotulokas: kultainennoutaja Mistywood´s Jack In The Box, om Saara Kujanpää
Tuuliviiri: ei jaettu
Ylituomaripysti: suomenajokoira Patopojan Kaiku om. Kauko ja Jenni Kantola
Vuoden näyttelytähti 2010: berninpaimenkoira C.I.B FIN, NO, EE MVA Riccarron Pink Panther, om. Sanna Palojärvi
Toimintapokaali: Markku Jaakola
Tuomariseita: ei jaettu

2009
Agilitykiertopalkinto: cavalierkingcharlesinspanieli Mandolic Far Out, ohj. Laura Hartikainen
Eljaksen muistokoe: ei jaettu
Haukkuaika: pohjanpystykorva Kaarnikan Juuli, om. Olavi Alahelisten
Koilliskairan koira 2009: berninpaimenkoira FI, NO, RU MVA RKFV-10 Bouncy Buffoon's Annie Hall om. Helena Soininen
Pätevän Pytty: hovawart FIN KVA JK3 TK1 BH Kuonomäen Sankarisoturi, om. Niina Heikkilä
Toko kerhonmestari: ei jaettu
Tokotulokas: ei jaettu
Tuuliviiri: ei jaettu
Ylituomaripysti:
Vuoden näyttelytähti 2009: berninpaimenkoira FI, NO, RU MVA RKFV-10 Bouncy Buffoon's Annie Hall om. Helena Soininen
Toimintapokaali: Saara Kujanpää
Tuomariseita: Jarmo Kunnari

2008
Agilitykiertopalkinto: cavalierkingcharlesinspanieli Mandolic Far Out, ohj. Laura Hartikainen
Eljaksen muistokoe: -
Haukkuaika: pohjanpystykorva Kaarnikan Juuli, om. Olavi Alahelisten
Koilliskairan koira 2008: hovawart FIN KVA JK3 TK1 BH Kuonomäen Sankarisoturi, om. Niina Heikkilä
Pätevän Pytty: hovawart FIN KVA JK3 TK1 BH Kuonomäen Sankarisoturi, om. Niina Heikkilä
Toko kerhonmestari: hovawart FIN KVA JK3 TK1 BH Kuonomäen Sankarisoturi, om. Niina Heikkilä
Tokotulokas: weimarinseisoja lk. Ansona Fun Fair, om. Sanna Sipovaara
Tuuliviiri: suomenajokoira FIN KVA Rovakon Tara, om. Susanna ja Jarmo Kunnari
Ylituomaripysti: suomenajokoira FIN KVA Rovakon Tara, om. Susanna ja Jarmo Kunnari
Vuoden näyttelytähti 2008: weimarinseisoja lk. Ansona Fun Fair, om. Sanna Sipovaara
Toimintapokaali: Laura Rae
Tuomariseita: Juhani Kunnari

2007
Agilitykiertopalkinto: novascotiannoutaja Absolutis Tequila Dedos, om. Kaija Nurmi, ohj. Laura Hartikainen
Eljaksen muistokoe: suomenajokoira FIN KVA Rovakon Tara, om. Susanna ja Jarmo Kunnari
Haukkuaika: ei jaettu
Koilliskairan koira 2007: kk saksanseisoja FIN KVA & MVA Viliman TC Kuupponen, om. Raine Kursu
Pätevän Pytty: hovawart JK3 TK1 BH Kuonomäen Sankarisoturi, om. Niina Heikkilä
Toko kerhonmestari: bretoni TK1 Rowanberrie´s Lucky Look, om. Annu Latvakoski
Tokotulokas: berninpaimenkoira TK1 BH Janipan Bea, om. Maarit Tervo.
Tuuliviiri: suomenajokoira FIN KVA Rovakon Tara, om. Susanna ja Jarmo Kunnari
Ylituomaripysti: suomenajokoira FIN KVA Rovakon Tara, om. Susanna ja Jarmo Kunnari
Vuoden näyttelytähti 2007: kk saksanseisoja FIN KVA & MVA Viliman TC Kuupponen, om. Raine Kursu
Toimintapokaali: Helena Soininen
Tuomariseita: Juhani Kunnari

2006
Agility kiertopalkinto: novascotiannoutaja Absolutis Tequila Dedos om. Kaija Nurmi ohj. Laura Hartikainen, Kemijärvi
Eljaksen muistokisa: suomenajokoira FIN KVA Muurivuoren Jami om. Kauko Kantola, Kemijärvi
Haukkuaika: -
Koilliskairan koira 2005: suomenajokoira FIN KVA Muurivuoren Jami om. Kauko Kantola, Kemijärvi
Pätevän Pytty: hovawart BH JK1 Kuonomäen Sankarisoturi om. Niina Heikkilä, Kemijärvi
Toko kerhonmestari: hovawart BH JK1 Kuonomäen Sankarisoturi om. Niina Heikkilä, Kemijärvi
Tokotulokas: lapinporokoira Hukkaperä Väinämöinen om. Laura Rae, Kemijärvi
Tuuliviiri: suomenajokoira FIN KVA Muurivuoren Jami om. Kauko Kantola, Kemijärvi
Ylituomarin pysti: suomenajokoira FIN KVA Muurivuoren Jami om. Kauko Kantola, Kemijärvi
Vuoden näyttelytähti 2006: suomenajokoira FIN KVA Muurivuoren Jami om. Kauko Kantola, Kemijärvi
Toimintapokaali: Maarit Tervo
Tuomariseita: Kauko Kantola

2005
Agility kiertopalkinto: -
Eljaksen muistokisa: suomenajokoira FIN KVA Muurivuoren Jami om. Kauko Kantola, Kemijärvi
Haukkuaika: -
Koilliskairan koira 2005: suomenajokoira FIN KVA Muurivuoren Jami om. Kauko Kantola, Kemijärvi
Pätevän Pytty: lk. collie BH JK1 TK2 Cinnaberry´s Braveheart om. Elli Niemelä ohj. Niina Heikkilä, Kemijärvi
Toko kerhonmestari: bpk malinois BH Tulikuuma Neropatti om. Satu Ritola, Haapavesi
Tokotulokas: saksanpaimenkoira BH Ariela om. Maarit Tervo, Pelkosenniemi
Tuuliviiri: suomenajokoira FIN KVA Muurivuoren Jami om. Kauko Kantola, Kemijärvi
Ylituomarin pysti: suomenajokoira FIN KVA Muurivuoren Jami om. Kauko Kantola, Kemijärvi
Vuoden näyttelytähti 2005: V-05 PMV-05 eestinajokoira Ojan Sissi om. Sanna Tolonen, Kemijärvi
Toimintapokaali: Niina Heikkilä
Tuomariseita: Urpo Holck

2004
Agility kiertopalkinto: bordercollie BH Pikkupaimenen Field of Dreams om. Leena Rytilahti ohj. Petra Imponen, Kemijärvi
Eljaksen muistokisa: suomenajokoira FIN KVA Rovakon Tara om. Susanna Kunnari, Kemijärvi
Haukkuaika: suomenpystykorva FIN KVA MVA Metsäviljan Ratto om. Antero Kerkelä, Kemijärvi
Koilliskairan koira 2004: suomenajokoira FIN KVA Rovakon Tara om. Susanna Kunnari, Kemijärvi
Pätevän Pytty: lk. collie BH JK1 TK2 Cinnaberry´s Braveheart om. Elli Niemelä ohj. Niina Heikkilä, Oulu
Toko kerhonmestari: novascotiannoutaja Absolutis Baron Armagnac om. Kaija Nurmi, Kemijärvi
Tokotulokas: novascotiannoutaja Absolutis Baron Armagnac om. Kaija Nurmi, Kemijärvi
Tuuliviiri: suomenajokoira FIN MVA Tape om. Juha Vauhkonen, Kemijärvi
Ylituomarin pysti: suomenajokoira FIN KVA Muurivuoren Joiku om. Kauko Kantola, Kemijärvi
Vuoden näyttelytähti 2004: hovawart FIN MVA BH JK3 TK2 Hofsteins Azur om. Sari Ailunka-Junttila, Kemijärvi
Toimintapokaali: Sari Ailunka-Junttila
Tuomariseita: Leo Muhonen

2003
Eljaksen muistokisa: suomenajokoira Pirttikorven Piika om. Laitinen Seppo, Salla
Haukkuaika: suomenpystykorva Metsäviljan Ratto om. Antero Kerkelä, Kemijärvi
Koilliskairan koira 2003: bretoni Tråsletten´s Aabitte om. Vesa Virkkula, Kemijärvi
Pätevän Pytty: hovawart FIN MVA BH JK3 TK2 Hofsteins Azur om. Sari Ailunka-Junttila, Kemijärvi
Toko kerhonmestari: hovawart Courgardien Absolute Power om. Sari Ailunka-Junttila, Kemijärvi
Tokotulokas: hovawart Courgardien Absolute Power om. Sari Ailunka-Junttila, Kemijärvi
Tuuliviiri: suomenajokoira Pirttikorven Piika om. Laitinen Seppo, Salla
Ylituomarin pysti: suomenajokoira Ruskakairan Kiia
Vuoden näyttelytähti 2003: leonberginkoira Kaarnikan Justus om. Eini ja Olavi Alahelisten, Kemijärvi
Toimintapokaali: Urpo Holck
Tuomariseita: Esko Riikonen

2002
Agility kiertopalkinto: bordercollie BH Pikkupaimenen Field of Dreams om. Leena Rytilahti ohj. Petra Imponen, Kemijärvi
Eljaksen muistokisa: suomenajokoira Eka
Haukkuaika: suomenpystykorva Lamusteen Santtu om. Soini Perälä, Kemijärvi
Koilliskairan koira 2002: bretoni Tråsletten´s Aabitte om. Vesa Virkkula, Kemijärvi
Pätevän Pytty: hovawart FIN MVA BH JK3 Hofsteins Azur om. Sari Ailunka-Junttila, Kemijärvi
Toko kerhonmestari: bpk tervueren BH TK1 TK2 Kohellin Alexia om. Varpu Kuvaja, Kemijärvi
Tokotulokas: x-rotu Nelli
Tuuliviiri: suomenajokoira Muurivuoren Joiku om. Kauko Kantola, Kemijärvi
Ylituomarin pysti: suomenajokoira Ruskakairan Kiia
Vuoden näyttelytähti 2002: kk saksanseisoja Vintilätuuli Romanov
Toimintapokaali: Petra Imponen
Tuomariseita: Markku Rytkönen

2001
Eljaksen muistokisa: suomenajokoira Aihkiperän Taru
Koilliskairan koira 2001: pun. irlanninsetteri Wingbeat Bailey om. Markku ja Outi Hakuli, Kemijärvi
Toko kerhonmestari: cavalierkingcharlesin spanieli Anncourt Wellington om. Mari Kujala, Kemijärvi
Tokotulokas: bpk tervueren Kohellin Alexia om. Varpu Kuvaja, Kemijärvi
Tuuliviiri: suomenajokoira Muurivuoren Joiku om. Kauko Kantola, Kemijärvi
Ylituomarin pysti: suomenajokoira Tape om. Juha Vauhkonen, Kemijärvi
Vuoden näyttelytähti 2001: pohjanpystykorva Kelokallen Neita om. Eini ja Olavi Alahelisten, Kemijärvi
Toimintapokaali: Susanna Alakurtti

2000
Agility kiertopalkinto: suomenlapinkoira Matteus Mannu om. Laura Rae, Kemijärvi
Eljaksen muistokisa: suomenajokoira Pele
Koilliskairan koira 2000: suomenajokoira Pele
Titon malja: suomenajokoira Pele
Toko kerhonmestari: suomenlapinkoira Matteus Mannu om. Laura Rae ohj. Kaisa Korkalo, Kemijärvi
Tokotulokas: lk collie Cinnaberry´s Braveheart om. Elli Niemelä ohj. Niina Heikkilä, Kemijärvi
Tuuliviiri: suomenajokoira Nieda
Ylituomarin pysti: suomenajokoira Pele
Toimintapokaali: Marja-Leena Rytilahti

1999
Agility kiertopalkinto: x-rotu Viva
Eljaksen muistokisa: suomenajokoira Jokiaapon Ani
Koilliskairan koira 1999: pk saksanseisoja Kunegondia Abertha
Titon malja: suomenajokoira Nieda
Toko kerhonmestari: x-rotu Viva
Tokotulokas: cavalierkingcharlesin spanieli Chirpy Jumping Diamant
Tuuliviiri: suomenajokoira Jokiaapon Ani
Ylituomarin pysti: suomenajokoira Nieda
Toimintapokaali: Nina Vaarala

1998
Agility kiertopalkinto: x-rotu Viva
Koilliskairan koira 1998: pun. irlanninsetteri Wingbeat Bailey om. Markku ja Outi Hakuli, Kemijärvi
Titon malja: suomenajokoira Jemina
Toko kerhonmestari: hovawart Hofsteins Azur om. Sari Ailunka-Junttila, Kemijärvi
Tokotulokas: bpk tervueren Rantavahdin Czardas om. Laura Rae, Kemijärvi
Tuuliviiri: suomenajokoira Jemina
Ylituomarin pysti: suomenajokoira Jemina
Toimintapokaali: Kauko Kantola

1997
Agility kiertopalkinto: x-rotu Viva
Koilliskairan koira 1997: pun. irlanninsetteri Wingbeat Bailey om. Markku ja Outi Hakuli, Kemijärvi
Titon malja: suomenajokoira Ajurin Hiski
Tokotulokas: cavalierkingcharlesin spanieli Running Bear Up a Round the Bend
Tuuliviiri: suomenajokoira Pele
Ylituomarin pysti: suomenajokoira Pele
Toimintapokaali: Eija Kyllönen

1996
Agility kiertopalkinto: x-rotu Viva
Koilliskairan koira 1996: leonberginkoira Kinglords Miss Liz Taylor om. Eini ja Olavi Alahelisten, Kemijärvi
Tokotulokas: kultainennoutaja Golden Mist Last Resort
Tuuliviiri: suomenajokoira Venla
Ylituomarin pysti: suomenajokoira Pele
Toimintapokaali: Olavi Alahelisten

1995
Koilliskairan koira 1995: kk saksanseisoja Suivakon Kiri
Metsästäjän Viiri: suomenajokoira Venla
Tokotulokas: leonberginkoira Kinglords Miss Liz Taylor om. Eini ja Olavi Alahelisten, Kemijärvi
Ylituomarin pysti: suomenajokoira KVA Tito
Toimintapokaali: Päivi Turunen

1994
Kimin taivaanvuohi (kanakoirat): KVA Rokovan Mixi
Koilliskairan koira 1994: KVA V-94 Illinsaaren Jallu
Koillis-Kairan paras hakija (kanakoirat): Odinvejs Chila
Metsästäjän lautanen: suomenajokoira Susu
Paras ajava koira: suomenajokoira Susu
Titon pokaali (ajokoirat): suomenajokoira Pele
Ylituomarin pysti: suomenajokoira Susu
Toimintapokaali: Eini Alahelisten

1993
Koilliskairan koira 1993: sileäkarvainen noutaja Jevreidars Hezra
Tuuliviiri: Tutka
Ylituomarin pysti: Tutka
Toimintapokaali: Eini Alahelisten
Muista kiertopalkintojen saajista ei ollut pöytäkirjoissa merkintää.

1992
Kiertopalkintojen saajista ei ollut pöytäkirjoissa merkintää.

1991
Koilliskairan koira 1991: sileäkarvainen noutaja Jessica
Metsästäjän Tuuliviiri: suomenajokoira Susu
Koillis-Kairan paras hakija: Illinsaaren Jallu
Ylituomarin pysti: suomenajokoira Susu

1990
Koilliskairan koira 1990: suomenajokoira KVA Tito
Ylituomarin pysti: suomenajokoira Susu

1989
Koilliskairan koira 1989: Pele
Tuuliviiri: suomenajokoira Susu
Ylituomarin pysti: suomenajokoira Susu

1988
Kimin taivaanvuohi: kkn Ruska
Koilliskairan koira 1988: harmaanorjanhirvikoira Pele
Koillis-Kairan paras hakija: kku Kuura
Metso: kku Kuura
Metsästäjän viiri: suomenajokoira Jenni
Vuoden ajokoira: suomenajokoira Jenni

1987
Koilliskairan koira 1987 (Tinatuoppi): Jerry
Koillis-Kairan paras hakija: kkn Ruska
Metsästäjän viiri: suomenajokoira Jokiaapon Ani
Paras ajava koira: suomenajokoira Rila
Ylituomarin pysty: suomenajokoira Manu

1986
Kiertopalkintojen saajista ei ollut pöytäkirjoissa merkintää.

1985
Kimin taivaanvuohi: ei jaettu
Koilliskairan koira 1985 (Tinatuoppi): länsisiperianlaika Uhtuan Vili
Koillis-Kairan paras hakija: ei jaettu
Metsästäjän viiri: suomenajokoira Rami
Metso: KVA Jerry

1984
Hakijanleili: kku Mitri
Kimin taivaanvuohi: kku Tundra
Koilliskairan koira 1984 (Tinatuoppi): kku Jerry
Metso: lkn Tuntsan Lara
Metsästäjän viiri: suomenajokoira Siri
Paras ajokoira: suomenajokoira Siri

1983
Kimin taivaanvuohi: kku Tundra
Koilliskairan koira 1983 (Tinatuoppi): kku Jerry
Koillis-Kairan paras hakija: kku Reico
Paras ajokoira: suomenajokoira Kopon Hissu
Piirinmestaruus palkinto: kku Tundra

1982
Kimin taivaanvuohi: kku Jeri
Koilliskairan koira 1982 (Tinatuoppi): kku Jerry
Koillis-Kairan paras hakija: kku Jeri
Piirinmestaruus palkinto: kku Jeri

1981
Koillis-Lapin Kennelkerho ry perustamiskokous 19.5.1981.

_________________________________________________________________________________

Hirvenhaukkukoe 27.8.2011 Kemijärvi

Ylituomari Veli-Matti Huhtala

242 Säkäpuron Romeo VOI1 78,5, Pia Harju, Sodankylä
42 Eetu VOI0 35,5, Hannu Tohmola, Kemijärvi
42 Sakke VOI0 10, Janne Tornberg, Pello
42 Huhtian Gigga VOI0 7,5, Jouni Kostamovaara, Salla
242 Ydinleijonan Jope AVO0 3, Markku Jaakola, Kemijärvi